O faktoringu, jak zawsze prostym językiem

Dla jakiej Firmy jest Faktoring?

  1.  jeśli już wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności
  2. jeśli chcesz wystawić swojemu klientowi fakturę z terminem płatności

Tak naprawdę, nie ma znaczenia czy wystawiasz faktury z terminem płatności, czy też dopiero chcesz. Jesteśmy w stanie dopasować dla Twojej firmy odpowiedni wariant faktoringu. Faktoring powoduje, że kiedy Ty czekasz na wpłatę pieniędzy od swojego kontrahenta to faktor (firma faktoringowa) wysyła do Ciebie pieniądze (zazwyczaj 80-90% wartości faktury). Odbiorca spłaci zobowiązanie bezpośrednio na konto faktora we wcześniej ustalonym terminie.

Zamień faktury na gotówkę i zapomnij o braku płynności finansowej.

  • Możemy finansować faktury nie tylko w złotówkach
  • Nie ma znaczenia branża Twojej firmy
  • Twoja firma może istnieć choćby od wczoraj
  • Możesz sfinansować pojedynczą fakturę, czyli nie musi to być stała współpraca z Twoim klientem

Dlaczego warto?

Za każdym razem, kiedy wystawiasz fakturę z terminem płatności do swojego klienta to: po pierwsze czekasz na pieniądze, a po drugie ponosisz ukryty koszt braku możliwości obracania tymi pieniędzmi, bo ich po prostu nie ma. Dlatego też argument „… a bo faktoring kosztuje…”, oczywiście jest zgodny z prawdą, ale zamrożenie gotówki u swoich klientów też ma swoją cenę. Może właśnie mógłbyś tą gotówką obrócić ponownie i zarobić albo po prostu w dzisiejszych czasach utrzymać komfort płynności finansowej.

A wolę kredyt niż faktoring…

Często też spotykamy się z sytuacją gdy klienci korzystają z kredytów obrotowych (kredytów w rachunku bieżącym) i wolą w ten sposób tak naprawdę finansować swoich klientów. Czekając i potrzebując gotówkę, najłatwiej wziąć kredyt w banku. Dlaczego więc faktoring miałby być lepszą opcją? Z dwóch powodów: po pierwsze jest to rodzaj finansowania celowego, co powoduje, że jest tańszy niż standardowy kredyt obrotowy, a po drugie można go ubezpieczyć na wypadek, gdyby Twój kontrahent nie zapłacił.

Faktoring z ubezpieczeniem…

Faktoring z ubezpieczeniem cieszy się ostatnio sporym zainteresowaniem. Sytuacja na rynku jest dość zmienna i dynamiczna, możemy zaobserwować upadki banków w Polsce czy w USA. W naszej opinii nie ma na rynku firmy która, ma gwarancję 100%- wej wypłacalności. Nawet jeśli to jest Twój największy i najdłużej obsługiwany klient, zawsze istnieje ryzyko że, wydarzy się coś co spowoduje, że nie opłaci Twoich faktur. Jeżeli faktoring jest ubezpieczony, masz pewność, że to ubezpieczyciel ponosi ryzyko nie Twoja firma – taki właśnie faktoring mamy w standardzie. Nie musisz brać na siebie ryzyka, jakim jest kredyt obrotowy.

A na koniec truskawka na torcie

Faktoring odwrotny – tym produktem sfinansujemy Twoje zakupy.
Finansowanie podatków – masz duży podatek do zapłaty? Proszę bardzo ! Zapłacimy za Ciebie a Tobie rozłożymy podatek na wygodne raty.

Co ważne i najcenniejsze? Czas.

Również go sobie w naszej firmie ProFin bardzo cenimy, dlatego niektóre decyzję faktoringowe jesteśmy w stanie zrobić w jedynie 1-2 dni, tylko na niektóre trzeba poczekać maksymalnie 4 dni.

Zadzwoń do nas, porozmawiajmy. Dopasujemy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojej firmy.